Lekcje inne niż zwykle

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

Inspirowani myślą Benjamina Franklina uważamy, że zajęcia edukacyjne nie muszą odbywać się tylko w szkolnej ławce.
Ciekawą lekcją, inną niż zwykle, pozwalającą zaangażować wszystkie zmysły i uruchomić różne style uczenia się są np.

  • ekspedycje w terenie
  • doświadczenia w profesjonalnych laboratoriach uczelni wyższych
  • spotkania z ciekawymi ludźmi
  • wyjazdy do centrów nauki
  • organizowane w szkole eventy o charakterze naukowym

14 grudnia 2022 r. uczennica naszej szkoły z klasy 4b wraz z nauczycielką biologii panią Joanną Olszewską uczestniczyły w konferencji naukowej w Krośnie pn.: ,,IV Podkarpackie Wykłady z Ekologii i Ochrony Środowiska wzbogacone o zajęcia warsztatowe”. Wydarzenie skierowane było do młodzieży szkół średnich z województwa podkarpackiego, która przygotowuje się do udziału w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

Tematyka warsztatów była różnorodna, obejmowała zagadnienia z ekologii i ochrony środowiska mieszczące się w naukach zarówno z psychologii środowiska, zdrowia psychicznego, rolnictwa, jak i inżynierii środowiska.

Życzymy powodzenia!

krosno 1
krosno 3
krosno 4
krosno 5
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

25 listopada 2022 już po raz kolejny uczniowie VIII LO uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach praktycznych na Politechnice Rzeszowskiej. VIII LO współpracuje z wieloma uczelniami a warsztaty na Wydziale Chemicznym cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem.

Klasa 3b miała okazję wykonać kolorową ekstrakcję w układach ATPS, natomiast klasa 4b otrzymała acetanilid z aniliny.
Takie warsztaty pozwalają nie tylko rozwijać pasje i zainteresowania, ale mogą być również pomocne przy wyborze przyszłej ścieżki kształcenia i zawodu.

Organizatorem wyjścia była p. Agnieszka Safin-Wasyłykiw

politechnika 1
politechnika 2
politechnika 3
politechnika 4
politechnika 5
politechnika 6
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Noc Biologów! To wydarzenie, które co roku wzbudza zainteresowanie osób ciekawych świata, czyli także naszych uczniów. W tym roku Noc Biologów odbywała się hybrydowo, więc uczniowie mogli także oglądać wykłady online. W piątek wieczorem 14 stycznia grupa uczniów z klasy 1b i 3bs wraz z nauczycielką biologii panią Joanną Olszewską wybrali się na Uniwersytet Rzeszowski, żeby świętować ten dzień.

W dniu 23 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karola Nawrockiego z młodzieżą, przedstawicielami Rady Kombatanckiej przy Wojewodzie Podkarpackim oraz przedstawicielami Klubu Historycznego im. płk. Łukasza Cieplińskiego. W wydarzeniu wzięła również udział wojewoda dr Ewa Leniart.

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w VIII LO zorganizowane zostały warsztaty z wolontariuszami współpracującymi ze Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO.
Zajęcia z uczniami prowadzili młodzi ludzie z Francji, Rumunii i Ukrainy.
Chętni uczniowie pod opieką nauczycieli języków obcych przygotowali także atrakcyjne tablice z ciekawostkami językowymi i kulturowymi, które można było oglądać na korytarzach szkoły.

Koordynatorem wydarzenia była p. Paulina Szkoła-Pęcek - nauczyciel j. angielskiego oraz j. rosyjskiego.

Dzień języków 2021- 8
Dzień języków 2021
Dzień języków 2021-1
Dzień języków 2021-2
Dzień języków 2021-4
Dzień języków 2021-5
Dzień języków 2021-6
Dzień języków 2021-7
Dzień języków 2021-9
Dzień języków 2021-10
Dzień języków 2021-11
Dzień języków 2021-12
Dzień języków 2021-13
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Teraz Ty bądź Sędzią!

Czas nauki zdalnej, jakkolwiek wiążę się z pewnymi ograniczeniami, to jednak pozwala nadal aktywnie uczestniczyć uczniom naszej szkoły w procesie zdobywania wiedzy z pomocą interaktywnych metod nauczania. Uczniowie klas o profilu humanistycznym 1c i 1d - pod kierunkiem nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie dra Grzegorza Wrony - wcielili się w rolę sędziów w ramach udziału w symulatorze rozpraw sądowych „Teraz Ty bądź sędzią!”. Analizowali sprawy karne dotyczące stalkingu i handlu narkotykami, słuchali oskarżeń prokuratora i słów wypowiadanych przez obrońców, by następnie wydać wyrok. Jak się okazało wiele z ich werdyktów było zgodnych z finalnym orzeczeniem sądu.