Możesz uratować ludzkie życie!

Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tylko tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele. Ideą akcji # KOMÓRKOMANIA” jest propagowanie rejestracji potencjalnych dawców do Bazy dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, które niekiedy są jedynym sposobem uratowania życia chorym, szczególnie na białaczkę lub inne nowotwory krwi.

VIII LO kolejny raz 14 listopada 2017 r. we współpracy z Fundacją DKMS, której misją  jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta chorującego na białaczkę lub inne nowotwory krwi, przeprowadziło akcję na terenie szkoły.

By rozwiać obawy - odnoszące się do wyobrażeń o procedurze pobierania szpiku lub związane z rzekomo odczuwanym bólem - przeprowadzona została szeroko zakrojona akcja informacyjna, skierowana szczególnie do młodzieży pełnoletniej: prezentacje o sposobach dawstwa szpiku, wywiady z osobami chorymi oraz dawcami, prezentacje dotyczące działania szpiku i komórek krwiotwórczych. Wzruszającym akcentem, wyzwalającym potrzebę pomocy okazał się również wywiad z siatkarką Agatą Mróz - Olszewską, która poświęciła swoje życie dla dobra nienarodzonej córki.
W efekcie podjętych działań aż siedemnaście osób - w tym nauczyciele i w większości uczniowie - zgłosiło się do Bazy dawców szpiku, deklarując tym samym chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Koordynatorem akcji była p. Beata Nycz

dawca2017
dawca20172
dawca20173
dawca20174
Previous Next Play Pause
1 2 3 4