U progu XX wieku, w fikcyjnej wsi Anatewka mleczarz Tewje – mężczyzna pogodny i wierny żydowskiej tradycji, dokonuje niełatwych wyborów pomiędzy szczęściem trzech, z pięciu ukochanych córek, a obyczajami swojego narodu… Tak w kilku słowach można przedstawić treść musicalu „Skrzypek na dachu”, który uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć 6 kwietnia 2022 r. w Teatrze im. W. Siemaszkowej.
Ten wzruszający i liryczny spektakl mogli oglądać nie tylko uczniowie z klas humanistycznych (3cs i 3es), ale również „matematycy” (3as) i „biolodzy” (3ds).
Reżyser przedstawienia, Jan Szurmiej, wiernie odtworzył klimat obyczajowy malutkiej wsi, gdzieś daleko na Ukrainie i jej żydowskiej społeczności.

Piękne piosenki i brawurowe chóry, znakomita choreografia i stylizowane kostiumy – wszystko to składa się na przedstawienie, doskonale wpisujące się w tradycję niezliczonych realizacji tego musicalu na całym świecie.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia doskonałego widowiska i przeżycia wzruszających chwil, okraszonych ciepłym żydowskim humorem i wspaniałą muzyką (wśród zdjęć poniżej zdjęcia z witryny rzeszowskiego Teatru)

Skrzypek 1
Skrzypek 2
Skrzypek 3
Skrzypek 4
skrzypek 5
Skrzypek 6
Skrzypek 7
Skrzypek 8
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

 

Organizatorem wyjścia była nauczycielka j. polskiego p. Marta Jadam