Nasza szkoła nie tylko symbolicznie okazuje wsparcie dla Ukrainy.

Od poniedziałku razem ze szkołami Mistrzostwa Sportowego "Resovia" prowadzimy zbiórkę darów dla potrzebujących. Nauczyciele, pracownicy, uczniowie obu szkół przynosili żywność dla dzieci, środki higieniczne i wiele innych artykułów - te, posegregowane, trafiały systematycznie na granicę w Medyce, poprzez wolontariuszkę pracującą w szkole sportowej p. Martę Stankiewicz.

Samorząd Uczniowski przeprowadził także zbiórkę pieniędzy, które we współpracy z Radą Młodzieży przeznaczy na zakup potrzebnych rzeczy dla walczących w Ukrainie.

8 marca z okazji Dnia Kobiet klasa 1b pod opieką p. Joanny Olszewskiej zorganizowała kiermasz pysznych ciast i ciasteczek. Od rana odbywała się sprzedaż słodkości, której celem była zbiórka na pomoc uchodźcom z Ukrainy. 

Uczniowie pełnoletni zgłaszają gotowość do pracy w charakterze wolontariuszy i deklarują chęć oddawania krwi, jeżeli będzie taka potrzeba.
Akcja pomocy będzie długofalowa - na bieżąco będziemy informować o potrzebach.

Do naszego liceum trafiają już uczniowie przybyli w ostatnich dniach z Ukrainy. Oprócz życzliwości i sympatii na dobry początek otrzymują drobne upominki - "pakiet startowy" w nowej szkole.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołączają się do pomocy, bardzo dziękujemy za okazaną hojność i otwarte serca.

1
3
6
Ukraina 3
Ukraina 5
Ukraina 6
Ukraina1
Ukraina2
Ukriana 4
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9