Drodzy uczniowie, wszystkie materiały do lekcji, będą teraz umieszczane tutaj - link

Grupa: Chłopcy - link do materiałów


Zadania: tydzień 2  (26.03 - 04.04)

tydzień 3 (30.03-3.04)

Drodzy uczniowie,

Zgodnie z zaleceniami MEN: mimo zawieszenia zajęć w szkole, nauczyciele powinni przygotować MATERIAŁY DYDAKTYCZNE DO SAMODZIELNEJ PRACY UCZNIÓW, a uczniowie powinni w tym czasie indywidualnie pracować w domu.
Zgodnie z wytycznymi:

1. Przygotuj informację na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie psychofizyczne człowieka (przedstaw to w formie pracy pisemnej - minimum 250 słów).
2. Przedstaw informację na temat higieny osobistej, higieny zdrowia psychicznego i higieny otoczenia (przedstaw to w formie pracy pisemnej - minimum 250 słów).
3. Przygotuj rozgrzewkę ogólnorozwojową zawierającą ćwiczenia przygotowujące do zespołowych gier sportowych z piłką (koszykówka, siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna) według metodyki - systematyki ćwiczeń (około 25-30 ćwiczeń).

Wybierz jeden temat do opracowania i prześlij uczącemu Cię nauczycielowi wf w terminie do 25.03.2020 r. Możesz również opracować wybrany temat w formie prezentacji multimedialnej.

W wolnych chwilach zadbaj o swoje zdrowie. Możesz aktywnie pracować i zrelaksować się, ćwicząc wraz z instruktorem. Skorzystaj z poniższych linków:

TABATA_https://www.youtube.com/watch?v=fwTffUDL1lQ
CARDIO_https://www.youtube.com/watch?v=Q6ZCzExbbeo (przygotuj 2 buteleczki wody jako hantle)

Dla chłopaków:
Crossfit w domu bez sprzętu:

https://www.youtube.com/watch?v=Jj2QXRVo3r0 (Rozgrzewka)
https://www.youtube.com/watch?v=jNH75IqQZro (Kilka ćwiczeń)


ZAWSZE PAMIĘTAJ O:
1. Rozgrzewce, która przygotowuje do ćwiczeń, zmniejsza ryzyko kontuzji.
2. Ćwicz w swoim tempie, nie musisz dorównać instruktorowi.
3. Nie rób ćwiczeń, których nie możesz wykonywać ze względów zdrowotnych (przeciwwskazania lekarskie do wykonywania niektórych ćwiczeń).
4. W trakcie ćwiczeń pij wodę.

Trzymamy za Was kciuki!
Powodzenia!

Nauczycielki WF

Małgorzata Borys-Duś (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Jolanta Ziobro (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Justyna Pękala (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)