Nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w wymianie polsko-włoskiej. Dzięki temu wydarzeniu młodzież bardziej poznała kraj pizzy i makaronu, rozwinęli umiejętności komunikacyjne w języku angielskim oraz nawiązali międzynarodowe przyjaźnie. Oto krótkie „streszczenie” z wymiany:
Wtorkowy poranek to pierwsza część warsztatów Reporters for a Day. Zadaniem uczniów było porównanie o czym i w jaki sposób w ostatnim czasie pisały gazety polskie i włoskie. A po warsztatach odbyły się dwie lekcje z podstaw języka włoskiego. Popołudniowe zajęcia w ramach wymiany polsko-włoskiej to gra terenowa w mieście Monza i konkurs fotograficzny. A po grze terenowej zasłużone pizza party.
Kolejne dni to wizyta w Mediolanie i oczywiście Katedra Duomo oraz Galeria Vittorio Emanuele. Następnym punktem programu były warsztaty artystyczne z interpretacji sztuki w Gallerie d’Italia. Uczestnicy wymiany zobaczyli również Zamek Sforzów oraz nowoczesną część miasta. To był wyjątkowo udany dzień!
Niestety, wszystko co przyjemne szybko się kończy. to samo dotyczy naszej wymiany polsko-włoskiej. Ostatnie spotkanie to uroczystość podsumowująca działania w ciągu ostatnich dni oraz wręczenie nagród w różnych kategoriach związanych z projektami uczniów czyli nagrody za grę terenową, warsztaty artystyczne i projekt medialny. Ta wymiana to był naprawdę wyjątkowy czas.