Kampania "Transplantacja. Drugie Życie"

Wiosną 2018 r. młodzież VIII LO we współpracy z Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim wzięła udział w kampanii „Drugie Życie”. W jej ramach uczniowie wysłuchali wykładów: dra n. med. Wacława Bentkowskiego, Kierownika Kliniki Nefrologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, dr n. med. Agnieszki Gali-Błądzińskiej, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Transplantologii Klinicznej oraz ks. Tomasza Wójcika z parafii Chrystusa Króla nt. etycznych aspektów transplantacji.
Młodzież miała możliwość spotkania z osobami, które żyją po przeszczepie narządów, wysłuchania poruszających historii czterech zaproszonych osób. Nasi goście mówili nie tylko o radości narodzenia się na nowo, ale także o trudach związanych z życiem przed przeszczepem, z problemami związanymi ze znalezieniem właściwego dawcy.

W niedzielę 29 kwietnia 2018 r. uczniowie obu liceów w ramach wolontariatu rozdawali oświadczenia woli przed kościołem Chrystusa Króla w Rzeszowie. Łącznie rozdano ok.1800 oświadczeń woli.
W sobotę 19 maja 2018 r. młodzież obu szkół uczestniczyła w VIII Rzeszowskim Dniu Transplantacji. Wydarzenie rozpoczęło się w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie miały miejsce dwie serie wykładów na temat transplantacji komórek macierzystych, tkanek oraz narządów. Wykłady poprowadzili specjaliści w dziedzinie transplantologii klinicznej, onkologii i onkohematologii.
Ponieważ udział w kampanii miał charakter konkursowy, uczniowie VIII LO i DLU zdobyli główną nagrodę tj. czek charytatywny o wartości 2000 zł. Czek został przekazany dla Stowarzyszenia Młodzież Sprawna Inaczej (Warsztat Terapii Zajęciowej w Zgłobniu), z którym nasza szkoła współpracuje od wielu lat.

Organizator: p. Sabina Andres

drugie zycie 3
drugie zycie 4
drugie życie 2
drugie życie 5
drugie życie
transpant  c
transplant  b
transplant  d
transplant a
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9